У випадку відсутності відповіді на Ваше запитання, скористайтеся послугою «зворотній зв'язок»

П В

З чого складається тариф на теплопостачання?

Порядок формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення затверджено Постановою Кабінету Міністрів від 1 червня 2011 р. N869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги. Відповідно до цього порядку розраховується відповідний тариф на теплопостачання. Основною складовою тарифу є витрати на  природний газ, що складають 68 % собівартості теплопостачання. Також до складу собівартості   входять витрати на  електроенергію 7 %,  реагенти, покупні комплектуючі вироби,  паливно-мастильні матеріали, на ремонтні роботи, заробітну плату , відрахування на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податки, послуги інших організацій та .ін. Також у тариф входить інвестиційна складова, тобто кошти, які використовуються згідно з інвестиційною програмою на поліпшення основних засобів.  Інвестиційна складова тарифу  відраховується на спеціальний рахунок і використовується  тільки на поліпшення основних засобів, а саме на заміну котлів, обладнання котелень  та тепломереж , що приводить до економії, дороговартісних, енергоносіїв.
Затверджується тариф Національною комісією , що здійснює державне регулювання  у сферах енергетики та комунальних послуг.

П В

Хто має здійснювати обслуговування та ремонт ВСТ?

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №869 від 01.06.2011 року витрати на утримання внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення і зливової каналізації та з ліквідації аварій у внутрішньоквартирних мережах мають включатися до тарифу що встановлюється для ОСББ з обслуговування будинку по кожному конкретному будинку. Відповідно забезпечувати належний експлуатаційний стан та ремонт технічного обладнання зазначених мереж має така обслуговуюча організація.

П В

Чому в ТОВ «Сміла Енергоінвест» тариф один з найвищих в Україні?

У тарифі ТОВ "Сміла Енергоінвест" складова газу майже 62%, електроенергії 8,5%, інвестиційна програма спрямована на оновлення та модернізацію обладнання становить майже 4%, інше становить зарплата, податки, витрати на ремонти поточні, необхідні для підтримки системи в робочому стані. Всі ці складові індивідуальні для кожного міста, але в цілому, чим більше споживачів і сучасніше обладнання, тим нижчий тариф. В м. Сміла велика чисельність індивідуального опалення, а чим більша його кількість, тим вище розбалансування гідравлічної системи, відповідно більші витрати електроенергії. Квартири з інд. оп. порушують тепловий режим будівель в цілому: вони економлять, вимикаючи опалення, а ми використовуємо більше газу щоб компенсувати недогрів. Також варто розуміти, що зношеність теплових мереж міста  в середньому більше 60%, які потребують ремонту та заміни, відповідно і витрати ростуть.

П В

Чому неможливо відмовитися від ЦО?

Порядок відключення від мереж централізованого опалення встановлено Постановою Кабінету міністрів Укарїни 21.07.05 №630 та Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 22.11.05 №4 Відповідно до чинного законодавства від мереж має відключатися одночасно весь будинок. Можливості відключення окремих квартир вищезазначеними документами не передбачено. Втручання у внутрішньобудинкову систему теплопостачання сприяє нерівномірному розподілу тепла між квартирами та порушенню теплоносія циркуляції  у системі опалення.

П В

Як діяти у випадку труднощів з оплатою?

В умовах стрімкого зростання тарифу досить часто трапляються скрутні ситуації стосовно платоспроможності споживачів. ТОВ «Сміла Енергоінвест» пропонує смілянам основні заходи, які допоможуть вирішити індивідуальні фінансові труднощі.

  • Субсидія.

Обов'язкова плата за всі комунальні послуги по субсидії розраховується згідно доходу сім’ї незалежно від розмірів тарифів на комунальні послуги та темпів їх зростання. А оскільки Всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидії, крім здійснення одноразової покупки на суму понад 50 000 грн. – скасовані, право на субсидію має чи не кожна сім'я м. Сміла. Тож через високе навантаження працівників управління праці та соціального захисту населення, ТОВ «Сміла Енергоінвест», веде активну агітацію щодо оформлення субсидії. Затрачені зусилля – не марні, адже кількість оформлених субсидій цього року зросла більш ніж вдвічі. Так, наприклад, сім'я з трьох осіб з місячним доходом 6000 грн. після оформлення субсидії всього сплачуватиме лише 643 грн. за всі види житлово-комунальних послуг.

Тож не час зволікати, адже шанс заощаджувати на комуналці в руках у кожного!

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг тут.

  • Індивідуальний підхід.

Кожен споживач зі своєю специфікою проблеми, звернувшись, отримує консультацію та варіанти її вирішення. Так, наприклад, у разі неможливості в повному обсязі сплачувати за послугу, можливий поділ оплати за послугу на весь рік за умови повного погашення поточної заборгованості до початку нового опалювального сезону. У разі, якщо за якихось причин утворилася заборгованість, є можливість її погасити протягом кількох місяців. Для цього необхідно укласти «Договір реструктуризації».