Безкоштовне встановлення 110 приладів обліку тепла

admin В Новини Немає коментарів

Згідно з Законом «Про комерційний облік комунальних послуг», до кінця 2017 року усі нежитлові, а до кінця 2018-го й усі житлові будинки мають бути обладнані лічильниками тепла. На сьогодні, в Україні встановлення таких лічильників – завдання комунальних теплопостачальних компаній, які займаються придбанням, встановленням засобів обліку, а також проводять періодичну повірку, а витрати на обладнання будинків лічильниками, яких зазнають теплопостачальні компанії, відшкодовують споживачі.

Що стосується багатоповерхівок Сміли, які обслуговує теплопостачальне підприємство ТОВ “Сміла Енергоінвест”, то їм лічильники, згідно з інвестиційною програмою, підприємство встановлює абсолютно безкоштовно. Вже до початку опалювального сезону буде встановлено 110 приладів обліку тепла по місту.

Для споживачів встановлення такого приладу обліку дає можливість оцінити скільки реально тепла споживає будинок. Після встановлення лічильнику, мешканці будуть платити не за квадратні метри опалювальної площі, як це було раніше, а лише за використані гігакалорії енергії, тобто фактично спожите тепло. Нагадуємо, що необхідною така процедура встановлення теплолічильників стала після ухвалення Верховною Радою Закону «Про комерційний облік комунальних послуг».

За статистикою, мешканці будинків, що не мають приладів обліку, платять за теплову енергію в середньому на 20% більше, ніж ті, хто рахує спожите тепло.