56 лічильників безкоштовно встановили смілянам працівники ТОВ «Сміла Енергоінвест»  

admin В Новини Немає коментарів

 

Триває встановлення будинкових лічильників тепла на смілянських багатоповерхівках. Зі 110 лічильників,  якими підприємство безкоштовно обладнує будинки згідно інвестиційної програми, встановлено вже понад половину. Тепер будинкові лічильники мають більш ніж 70% споживачів підприємства.

-Наш будинок був зданий в експлуатацію у грудні 1969 року, тобто вік будівлі дуже солідний. Енергомодернізацію ми не проводили, тож у двокімнатних квартирах лише за опалення взимку «набігає» близько 1500 тисячі гривень. Для нас встановлення лічильника – це перший крок до енергомодернізації, щоб зрозуміти, скільки ми власне споживаємо і де можемо зекономити. Далі плануємо замінювати вікна на пластикові, енергозберігаючі та міняти металеві під’їздні двері на двері з теплоізоляцією, – розповідає старша будинку за адресою вул. Незалежності, 22. Лариса Манжосова.

До встановлення лічильника необхідно належно підготувати приміщення – наголошують фахівці «Сміла Енергоінвест». У підвальному приміщенні має бути окрема кімната із замкнутими дверима, у яку не зможуть проникнути сторонні особи.

-У цій кімнаті має бути чисто (прибране побутове й будівельне сміття) та сухо. Адже, якщо труби протікатимуть, то лічильник може вийти з ладу. Окрім того, обов’язково треба, щоб у кімнаті була електрика – лампочка та розетка для проведення відповідних зварювальних робіт, – коментує інженер-інспектор абонентного відділу ІІ-ї категорії ТОВ «СмілаЕнергоінвест» Борис Рижков.

Лічильник не економить, а обраховує

Важливо розуміти, що сам лічильник тепло не економить, а лише обраховує. Тож після його встановлення варто провести енергоаудит, щоб зрозуміти, де будівля втрачає найбільше теплової енергії.

-У багатьох споживачів виникають питання: чому в одному будинку платять більше, а в іншому менше, хоч візуально та за роками побудови будівлі наче й однакові. Теплоенергоаудит дозволяє чітко показати споживачу за рахунок чого відрізняються тарифи, – коментує директор ТОВ «СмілаЕнергоінвест» Володимир Сарнацький.

Процедура енергоаудиту недешева, проте для низки ОСББ у Смілі тепловізійну зйомку, яка є частиною енергоаудиту, провели безкоштовно, щоб таким чином заохотити до енергомодернізації та збереження тепла.

-Як показують заміри, найбільше тепла «тікає» через тонкі стіни, старі віконні рами, неутеплені підвали, стояки та горища. Таким чином будинок може втрачати до 45-50% тепла, – пояснює інженер-метролог ТОВ «Сміла Енергоінвест» Володимир Килимистий. – Щоб не обігрівати вулицю, необхідно робити комплексне утеплення.

Де треба утеплити та що замінити в першу чергу уже знають мешканці ОСББ «Згода» на Кармелюка, 82. Їхній 25-річний будинок на 324 квартир уже пройшов процедуру тепловізійної зйомки. Заміри показали слабкі місця споруди – вікна, горища й підвал. Уже цього року мешканці будинку утеплили труби на горищі та в підвалі. Тепер планують брати кредит у банку, щоб модернізувати будинок далі.

-Зараз ми плануємо заключити договір з банком, щоб утеплити стіни, – розповідає голова ОСББ «Згода» Володимир Коломієць.- Рішення про проведення тепловізійної зйомки, а потім заміну старих вікон і утеплення приймали на загальних зборах мешканців будинку.

Про те, що енергоаудит і модернізація потрібні, говорить і жителька будинку, пенсіонерка Галина Демченко. Адже взимку платіжки приходять на суми до 2 тисяч гривень.

Енергоаудит як медична картка

Після тепловізійної зйомки потрібно провести виміри гігрометром (вимірює вологість повітря) та іншими приладами. Всі дані комплексного енергоаудиту заносять до спеціального сертифікату – «паспорту» будинку. Він схожий на медичну карту пацієнта, куди вписують усі «хвороби» і проблеми будинку. Маючи на руках таке детальне дослідження, мешканці зможуть вирішити, як зробити споруду, теплою, комфортною та низькозатратною в обслуговуванні.