Кошти на утеплення: як пережити найдорожчий опалювальний сезон?

admin В Новини Немає коментарів

На початку травня Кабмін ухвалив рішення скоротити норми споживання газу, тепла та електроенергії на опалення. В результаті опалювальний сезон 2017/2018 може виявитися для українців рекордно дорогим. Для економії слід проводити заходи з енергозбереження та модернізації будинків.

Що ж до коштів на проектну документацію та ремонтні роботи, то їх можна залучити за допомогою «теплих кредитів», програми підтримки ОСББ або ж у приватних інвесторів та за допомогою грантів. У модернізації будинків, зокрема, допоможе Фонд енергоефективності, законопроект про створення якого було ухвалено Верховною Радою 8 червня. В уряді кажуть, що Фонд має запрацювати до початку найближчого опалювального сезону, тобто восени 2017 року.

Скорочуй споживання або плати без субсидії за надлишок

У минулому опалювальному сезоні субсидія покриває 330 кубів на опалення квартири площею 60 квадратних метрів, вже в наступному опалювальному сезоні “комунальну знижку” нараховуватимуть тільки на 300 кубів, – повідомляє сайт news.finance.ua 

Якщо при цьому продовжити спалювати 330 кубів, доведеться 30 кубів оплачувати без субсидії. За чинним тарифом – це ще 204 гривні.

У квартирі такої ж площі з центральним опаленням субсидія буде покривати замість 3,28 всього 2,5 Гкал тепла. Якщо не скоротити споживання, за 0,7 Гкал доведеться платити без субсидії.

Нагадаємо також, що порядок нарахування субсидій зміниться для непрацездатних та тих, хто проживає у садових будинках. Про це ми повідомляли у попередньому матеріалі.

Крім того, Кабмін переглянув тривалість опалювального сезону. Українці, які користуються центральним опаленням, будуть отримувати субсидії на тепло після рішення органів місцевої влади про старт опалювального сезону. А ось тим, хто самостійно опалює будинок або квартиру, опалювальний сезон скоротили на один місяць.

Тож українцям доведеться модернізувати свої будинки, щоб не мерзнути і не платити захмарні ціни у платіжках.

Де взяти кошти?

Модернізуватися українцям допомагатиме новостворений Фонд енергоефективності.  За задумом уряду він допоможе знизити споживання дорогого газу населенням, комплексно оновити будівлі та зекономити на енергоресурсах близько 3 мільярдів доларів.

Джерела наповнення фонду: кошти з держбюджету, гроші донорів і приватних інвесторів, а також – через монетизацію субсидій.

Інший шлях – використання «теплих кредитів» та місцевих програм підтримки ОСББ. Так, для впровадження енергоефективних заходів та заміни газових котлів у Черкаській області від початку року видали 1 684 «теплих» кредити на понад 32 млн грн.

-Залучали кошти на енергомодернізацію як приватні особи, так і ОСББ та житлово-будівельні кооперативи, – повідомив директор Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Сергій Демиденко на сайті Черкаської ОДА.

Що ж до ОСББ, то у Смілі на спів фінансування робіт по модернізації та утепленню можуть претендувати 158 ОСББ, якщо стануть учасниками «Програми підтримки ОСББ на 2017-2020 роки». Програма передбачає співфінансування з міського бюджету на капітальні ремонти і енергозбереження у будинках та 100% фінансування першого капітального ремонту ліфтів.

-Сума фінансування, яке надається міським бюджетом, залежить від кінцевого кошторису. Що він більший, то більша допомога міста, – коментує головний спеціаліст відділу капітального будівництва та управління житловим фондом Смілянської міської ради  Галина Ільїна. – Якщо сума, необхідна на капітальний ремонт у будинку в межах 30 тисяч гривень, то місто і мешканці фінансують цей проект «порівну». Від 30 до 50 тисяч – 70% проплачує міський бюджет, решту – мешканці. І якщо сума більша 50 тисяч гривень, то 80% «лягає» на місцевий бюджет і лише 20 сплачують співвласники ОСББ.