КАБМІН ПРОДОВЖИВ ПРОГРАМУ “ТЕПЛИХ КРЕДИТІВ”

admin В Uncategorized Немає коментарів

Уряд також запроваджує обов’язковий комерційний облік при проведенні заходів з термомодернізації багатоквартирних будинків.

Уряд продовжує програму компенсації затрат на збільшення енергоефективності. Фото: metaprom.ru

Кабінет міністрів України на засіданні сьогодні, 8 лютого ухвалив рішення продовжити на 2017 рік дію програми часткової компенсації населенню вартості кредитів на тепломодернізацію і підвищення енергоефективності в житловому секторі України. Про це повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

“Уряд продовжив дію популярної програми “теплих” кредитів на 2017 рік і вдосконалив порядок надання відшкодування за нею. Найближчим часом українці зможуть в повному обсязі використовувати її можливості і залучати безповоротну фінансову допомогу від держави на заходи з енергоефективності”, – зазначив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

За його словами, було розширено перелік банків-учасників програми, зокрема, включений ПриватБанк, що, на думку Савчука, дозволить посилити конкуренцію серед банків і здешевити кредити, а також залучити більше учасників.

Крім того, вводиться обов’язковий комерційний облік при проведенні заходів з термомодернізації багатоквартирних будинків.

“Таким чином, ОСББ зможуть контролювати фактичне споживання енергоресурсів по дому і оцінювати ефективність впровадження енергоефективних заходів. На такі заходи ОСББ зможуть, як і раніше, отримувати 40% безповоротної фінансової допомоги”, – розповів Савчук.

Як повідомлялося, у держбюджеті України на реалізацію програми в 2017 році виділено 400 млн грн.

Програма передбачає державну компенсацію на придбання “негазових” котлів в розмірі 20%, на утеплення індивідуального житла – 35%, для ОСББ – 40%, для одержувачів субсидій, що входять до складу цих ОСББ – 70%.

За даними Кабміну, в Україні зараз працює 204 місцеві програми здешевлення “теплих” кредитів.

З початку дії програми по теперішній час її учасниками стали понад 215 тис. сімей, які залучили на енергоефективні заходи понад 2,7 млрд грн, в тому числі, з держбюджету 1,16 млрд грн.

Джерело: СЕГОДНЯ.ua