“КОМУНАЛЬНІ НОВОВВЕДЕННЯ” 2017-ГО

admin В Uncategorized Немає коментарів

800 мільйонів гривень виділять у Фонд енергоефективності, ще 400 мільйонів витратять на “теплі кредити”

В Україні за декілька років тарифи на комунальні послуги зросли у кілька разів, а кількість субсидіантів у наступному році, за підрахунками Кабміну, сягне 9 мільйонів сімей. При цьому в уряді зазначають: субсидія – тимчасова допомога, а для того, щоб заощадити раз і назавжди, слід утеплити свій будинок, встановити лічильники і тепловий пункт. Сайт “Сегодня.ua” з’ясував, на що і кому держава в наступному році виділить гроші.

“Теплі кредити”: грошей на всіх не вистачить

Програма “теплих кредитів” в Україні діє вже кілька років. Будь-який українець може придбати негазовий котел, нові вікна, матеріали для утеплення житла і отримати від держави компенсацію в розмірі від 30 до 70% витрачених коштів. Гроші на купівлю матеріалів видає державний банк “Ощадбанк”, “Укрексімбанк” або “Укргазбанк”). Як зазначають у Державному агентстві енергоефективності, ця програма користується великою популярністю серед українців. Тільки в цьому році уряд витратив 884 мільйони гривень на компенсацію кредитів. Щоправда, великого ефекту це не дало – найчастіше українці купують нові вікна (на них видали 67% кредитів). Однак, без встановлення індивідуального теплового пункту в будинку, теплового лічильника, утеплення стін і швів – економити енергоресурси не вийде.

На що українці витрачають теплі кредити?

Програма стала настільки популярною, що виділені кошти на неї швидко закінчилися. Вже в червні видача кредитів призупинилася. У наступному році на кредити виділили всього 400 мільйонів гривень.

За весь час дії програми (з 2014 по 2016) держава витратила на компенсацію кредитів 2,7 мільярда гривень. “Найбільше програмою “теплих кредитів” скористалися у Львівській області – 260 мільйонів гривень за весь період роботи програми. Є регіони, які гірше спрацювали: Запорізька область – 80 мільйонів, Херсонська – 62 мільйони, Миколаївська – лише 44 мільйони”, – сказав глава Держенергоефективності Сергій Савчук.

Джерело: СЕГОДНЯ.ua