Президент затвердив положення про НКРЕКП

admin В Uncategorized Немає коментарів

Президент затвердив положення про НКРЕКП

    Вчора Президент України Петро Порошенко видав указ №715/2014 «Про затвердження Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».

Документом затверджено Положення Нацкомісії та встановлено граничну чисельність працівників – 600 штатних одиниць.

Згідно з текстом Положення, основним завданням НКРЕКП є державне регулювання діяльності суб’єктів природних монополій та суб’єктів господарювання, що провадять діяльність на суміжних ринках, у сферах електроенергетики, теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, на ринках природного газу, нафтового (попутного) газу, газу (метану) вугільних родовищ та газу сланцевих товщ (далі – природний газ), нафти та нафтопродуктів, а також перероблення та захоронення побутових відходів. А також, проведення цінової та тарифної політики. Також, положення регулює механізми обрання Голови Нацкомісії. «Термін повноважень Голови, члена НКРЕКП становить шість років. Одна і та ж особа не може бути Головою та/або членом НКРЕКП більше двох термінів підряд», – йдеться в Положенні.

Відповідний указ набирає чинності з дня його опублікування.

Як раніше повідомляла «Україна Комунальна», 28 серпня Президент України ліквідував НКРЕ та Нацкомпослуг. На їх базі гарант наказав  створити єдину комісію. Організацією її роботи зайнявсяя уряд.

Джерело: Україна Комунальна