ЯК ПРАЦЮВАТИМЕ ФОНД ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ?

admin В Uncategorized Немає коментарів

“Уряд схвалив законопроект “Про фонд енергоефективності”. Це інструмент, який дає українцям фінансову підтримку та технічні рішення для зменшення комунальних витрат”, – цитує віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка прес-служба Мінрегіону.

З 18,6 млрд кубометрів газу, які витрачають на потреби ЖКГ, лише 7,2 млрд кубометрів доходить до споживача. Провести тепломодернізацію житлового фонду, впевнений Зубко, Україні допоможе Фонд енергоефективності. З бюджету України Фонд направлять 800 мільйонів гривень, 25 мільйонів євро виділить Німеччина і ще 100 мільйонів євро – Європейський Союз. Цими грошима зможе скористатися будь-яка сім’я вже в квітні наступного року.

“Фонд в Україні – це професійно і прозоро, оскільки більшість у наглядовій раді складають незалежні експерти та представники фінансових донорів… Фонд – це просто для людини. Адже для отримання коштів споживач повинен подати пакет документів і здійснити прості кроки для реалізації проекту. Запуск Фонду – це ефективно, оскільки вдвічі зменшить витрати енергії і збільшить ринкову вартість житла на 20-30%”, – заявив віце-прем’єр.

У проекті бюджету на наступний рік на потреби Фонду передбачено 400 млн гривень. Продукти Фонду:

Для багатоповерхівок

    Пакет “Легкий” (400 тисяч гривень). За оцінками Мінрегіону, утеплення дозволить економити 20% тепла. При цьому грант покриє 20-30% від вартості проекту. З урахуванням гранту, проект може окупитися за 2 роки. 70-80% від вартості проекту мешканцям доведеться покривати самостійно, оформивши кредит в одному з банків.

Пакет “Комплексний” (5 мільйонів гривень). За оцінками Мінрегіону, утеплення дозволить економити 60% тепла. При цьому грант покриє 40-50% від вартості проекту. З урахуванням гранту, проект може окупитися за 5-7 років. 40-50% від вартості проекту мешканцям доведеться покривати самостійно.

Для приватних будинків:

    Пакет “Приватний” (120 тис. будинків). За оцінками Мінрегіону, утеплення дозволить економити 60% тепла. При цьому грант покриє 40-50% від вартості проекту. З урахуванням гранту, проект може окупитися за 5-7 років. 40-50% від вартості проекту власнику будинку доведеться покрити самостійно.

Однак скористатися коштами з фонду можуть тільки ОСББ та власники приватних будинків. До речі, за різними оцінками по всій країні створили ОСББ лише 20-25% від загальної кількості багатоповерхівок. ОСББ або власник оселі повинен вибрати продукт і провести енергоаудит. Професійний аудитор визначить, які заходи потрібно провести і складе кошторис. Після документи необхідно подати в банк, який видасть кредит на оплату роботи підрядників і матеріали. По закінченню роботи Фонд проведе ще один енергоаудит для того, щоб перевірити результат модернізації. Тільки після цього держава надасть грант для того, щоб компенсувати частину кредиту. Решту коштів виплачуватимуть кілька років всі мешканці відремонтованого будинку.

Річний обсяг ринку енергоефективності – 10 мільярдів гривень на рік, також, за словами експертів, масштабна термомодернізація України дозволить створити 75 тисяч робочих місць – дрібний і середній бізнес повинен забезпечити українців можливістю провести енергоаудит, скласти проект і утеплити будинок. “Це дозволить заощадити на все життя”, – розповідає Геннадій Зубко.

Фондом керуватиме наглядова рада, до складу якої увійдуть міжнародні партнери проекту, представники міжнародних фінансових організацій і уряду країни. Крім того, в рамках Фонду буде створено технічний офіс, фахівці якого будуть займатися розробкою типових проектів з підвищення енергоефективності житлових будинків.

Як повідомлялося, запуск Фонду енергоефективності планується на початок 2017 року. Для цього до кінця 2016 року Рада має прийняти закони: “Про житлово-комунальні послуги”, “Про енергоефективність будівель” та “Про комерційний облік”.

Джерело: СЕГОДНЯ.ua