ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ КВАРТИРУ?

admin В Uncategorized Немає коментарів

Як правильно вибрати квартиру

Найпростіше при виборі квартири ознайомитися з платіжками за кілька минулих місяців, розповідає Сергій Свистюк. Якщо ж суми в платіжках високі – можна торгуватися і просити знизити ціну на квартиру. Але сама по собі платіжка не скаже про те, чи застосовуються в будинку енергоефективні заходи, чи комфортна в будинку температура, чи правильно зроблено утеплення і вентиляція, щоб не дихати цвіллю. Потрібно додатково вивчити будинок, щоб бути впевненим у виборі.

“Також корисно дізнатися, чи є в будинку тепловий лічильник. Якщо він є, значить, мешканці будинку платять за фактично спожиту енергію, що вигідніше, ніж без лічильника за нормативами”, – додає експерт.

Крім того, великий плюс – наявність індивідуального теплового пункту (ІТП) або власна котельня. Бажано, щоб котельня або ІТП мали автоматичні погодне регулювання, це дозволяє будинку істотно економити.

“Якщо в квартирі старий лічильник електроенергії – це лише невеликий привід ще трохи збити ціну. Сучасний двозонний лічильник ви зможете встановити пізніше і економити за допомогою нічного тарифу. Коли оглядатимете будинок, особливо в опалювальний сезон, подивіться, чи не відкриті вікна в квартирах. якщо вони відкриті, значить, в квартирах занадто жарко, ні регулювання тепла, люди просто випускають тепло і “мотають” тепловий лічильник”, – радить Сергій Свистюк.

    Як вибрати квартиру: поради енергоаудитора

  • Великий плюс, якщо в будинку створено ОСББ (мешканцям легше об’єднатися навколо ідеї підвищення енергоефективності)
  • Якщо роботи з утеплення проводяться після енергоаудиту, житло швидше за все буде правильно термомодернізовано (якщо немає – утеплення могло проводитися з порушенням будівельних та санітарних норм, і його необхідно буде переробляти за рахунок мешканців)
  • Якщо не проводився енергоаудит – можна просити знизити ціну, тому що не ясно, скільки доведеться заплатити в опалювальному сезоні.
  • Варто звернути увагу на наявність енергоефективних вікон, дверей, авто доводчики на дверях, енергоефективні лампочки в під’їзді
  • Не соромтеся задавати запитання про наявність утеплення підвалу, горища, даху. “Буде правильно, якщо продавець квартири візьме в своєму ОСББ або ЖЕКу довідку про енергоефективність будівлі. Як мінімум, для будинків в зоні обслуговування “Київенерго” на сайті компанії на мапі “Теплові лічильники” можна знайти дані за встановленими теплолічильників і класу енергоефективності”, – упевнений експерт.
  • Якщо купуєте квартиру в новобудові – попросіть енергетичний паспорт на будинок. Купувати варто квартиру з класом енергоефективності не нижче “С”.

Остаточне рішення можна прийняти, порадившись з енергоаудитором, якій зможе проаналізувати стану будинку і дати чітку відповідь, скільки доведеться платити за комуналку. Наприклад, в Києві консультацію можна отримати безкоштовно в ЦОК “Київенерго” на вул. Жилянській, 83/53.

 

Джерело: СЕГОДНЯ.ua