ЧОМУ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ – ВАЖЛИВО?

admin В Uncategorized Немає коментарів

Чому енергоефективність – важливо

За оцінками експертів, 70% від суми в платіжках за комуналку – опалення. На тариф українці вплинути не можуть – це компетенція НКРЕКУ, Кабінету Міністрів і органів місцевого самоврядування. Однак мешканці будь-якого будинку можуть значно скоротити суми в платіжках, економлячи енергоресурси. Наступного року теплові лічильники планують встановити в кожному багатоквартирному будинку. Вже зараз у багатьох великих містах більшість будинків обладнано приладами обліку. Чим менше потрібно Гкал тепла для опалення, тим менше доведеться заплатити.

Обсяг споживаного тепла залежить насамперед від тепловтрат. Як розповідає досвідчений енергоаудитора, менеджер проектів ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк, більшість будівель, які він обстежив, відповідали нижчим класам енергоефективності “Е” і “F”. Такі будинки витрачають від 30 до 70% тепла “даремно”. Тепло йде через неутеплені стіни, шви, дах, підвал, вікна, двері. В утеплених будівлі з низьким класом енергоефективності опалення одного квадратного метра може обійтися в 30 гривень, а в утеплених – 6 гривень.

Так, за словами голови одного з київських ОСББ Василя Рудницького, в його будинку опалення одного квадратного метра коштує 6,85 гривні. Водночас жителям столиці, які живуть в такій же квартирі, але, наприклад, в будинку без теплового лічильника або з високими тепло втратами, доведеться заплатити 1 648 гривні. “У нас батарея трохи тепла, а в хаті не менш 20 градусів! Будинок утеплений, поставлений лічильник, обладнаний тепловий пункт”, – пояснює Василь Рудницький.

Як розповідає експерт в сфері ЖКГ Тетяна Бойко, серед її знайомих є кілька людей, які платять за опалення одного квадратного метра всього лише одну гривню. “Це добре термомодернізовані будинки. Є будинки ОСББ, які отримали 4-6 гривень за квадратний метр опалення. І є люди, які отримали платіжки за 33 гривні за квадратний метр, а є і ті, хто більше”, – розповідає експерт.

Так, якщо, наприклад, орендувати квартиру в правильно утепленому будинку, рахунки за опалення можуть коливатися в межах 500 гривень. Якщо ж проігнорувати стан будинку, за опалення можна платити кілька тисяч гривень.

  “У сегменті дешевого житла в опалювальний сезон квартирантам доводиться платити ще й за опалення. Іноді ці суми можуть доходити до 50% від суми самої оренди”, – розповідає київський ріелтор Максим Бабуряк.

При цьому, як зазначає експерт, українці при виборі нерухомості не часто звертають увагу на енергоефективність будинку.

“З власного досвіду можу сказати, що стали рідше орендувати великі квартири, щоб менше платити за комунальні послуги. Іноді звертають увагу на наявність лічильників, але все-таки для квартирантів все ще важливіше розташування і ремонт в квартирі. Думаю, так і далі буде. А щодо енергоефективності, далеко не всі розуміють. що це і як це визначати”, – розповідає ріелтор.

Джерело: СЕГОДНЯ.ua