НОВЕ ЖИТТЯ СТАРИХ КОМУНІКАЦІЙ

admin В Uncategorized Немає коментарів

Обов’язковою умовою тривалої та безперебійної роботи теплових мереж є регулярна і якісна їх промивка. Адже надійність опалювальної системи і її тривала робота є обов’язковими вимогами, що пред’являються до функціонування теплових мереж. Якщо теплові мережі не промивалися протягом 3-5 років, то за такий тривалий час спостерігається зниження продуктивності роботи системи майже на 50 %, а 1мм. відкладень знижує тепловіддачу на 10 %, що відразу ж позначається на загальній енергоефективності системи опалення та температурі в квартирі. Більш того, утворення залежів призводить до передчасного виходу з ладу труб, радіаторів та опалювального обладнання, відповідно зростає ймовірність виникнення аварійної ситуації.
Досить часто трапляються випадки, коли сумнівні фахівці через відсутність необхідного обладнання не забезпечують обіцяного результату, але, користуючись недосвідченістю клієнтів, запевняють їх в протилежному. Неможливо якісно промити батарею лише проточною водою. Ефект буде лише в окремих секціях батареї. Для досягнення досконалого результату потрібен необхідний досвід, а також навички, професійне обладнання та інструменти. До того ж має бути здійснений попередній аналіз системи з урахуванням всіх тонкощів. В інакшому разі можна зазнати значних фінансових збитків, безглуздо згаяти час та нашкодити своїй системі опалення.
  Але правильна і повна промивка батареї або, навіть, її заміна вирішує проблему лише частково. Адже коли бруд накопичується в стояках, навряд чи допоможе, навіть, заміна батареї. Тож уникнути позапланового ремонту або навіть повної заміни елементів опалення можна тільки в тому випадку, якщо регулярно проводити комплексну промивку тепломережі будинку кваліфікованими спеціалістами.
Вже цього опалювального сезону мешканці деяких багатоповерхівок відчули значні покращення якості послуги централізованого опалення.
Насамперед це пов’язано з тим що в 2015 році підприємством ТОВ «Сміла Енергоінвест» вперше  було проведено гідропневматичну промивку внутрішньобудинкової системи теплопостачання. Кількість бруду, отриманого в процесі проведення заходу вразила навіть фахівців. Це і не дивно, адже заходи подібного роду не проводились тут зовсім (30-60 років), а така система, як правило, заповнена відкладеннями більш ніж на 50 %. Тоді як згідно ТКП 458-2012 (02230) «Правила тех. експл. теплоустановок і т. м. споживачів» періодичність гідропневматичного промивання – не рідше одного разу на чотири роки.  Тож такий об’єм вимитих залежів з системи є очевидним результатом.
Принцип гідропневматичної промивки полягає в тому, що за допомогою спеціального обладнання в ділянки трубопроводів одночасно подається під тиском водоповітряна суміш, яка очищує опалювальні комунікації завдяки множинним імпульсам. Таким чином і відбувається поступове видалення відкладень іржі та накипу на стінках труб комунікацій опалення, не порушуючи при цьому цілісність і герметичність системи.

Профілактична промивка всієї системи опалення значно вигідніше, ніж усунення наслідків аварії або проведення капітального ремонту через відсутність належного обслуговування мережі. Більш того, скорочуються тепловтрати, поліпшується тепловіддача, збільшується термін безаварійної експлуатації опалювального обладнання. 

    Таким чином, своєчасна та якісна промивка систем опалення житлових будинків дозволяє повністю видалити з трубопроводів і опалювального обладнання відкладення, накип, і повністю відновити її первісну працездатність та ефективність на досить тривалий термін.